All for Joomla All for Webmasters

Поради чистење и хлорирање на резервоарот можен мал прекин во водоснабудувањето во село Радишани

Без вода делови од Бутел

ЈП Водовод и Канализација утре од 9:00 часот ќе почне со чистење и хлорирање на левата комора од резервоарот Радишани (ВЗ).


Поради тоа, како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје,  можно е да има мал прекин на водоснабдувањето во село Радишани во периодот од 9:00, па се до завршување на работите.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.