All for Joomla All for Webmasters

Без вода утре делови од општина Бутел

Без вода делови од Бутел

Без вода утре во периодот од 8 до 14 часот ќе бидат корисниците од населбите Бутел-1 и Радишани, како и стопанските субјекти на северната страна на ул. Босна и Херцеговина (ЕВН, Железничка станица Скопје Север, Еуро Табак, Едел-Пром, Фурна Диме и Шкода), сите во општина Бутел.

 

Прекинот во снабдувањето со вода, како што соопштија од РЦУК, е поради планирана техничка интервенција на трафостаница во Пумпена станица Бутел.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.