All for Joomla All for Webmasters

Изгласани сите точки на дневниот ред на Советот во Општина Бутел

Совет во Општина Бутел

Учество во проектот за уредување на коритото на Серава, прифатена иницијатива з ДУП и дополнување на програмата за комунални дејности се точките кои денеска беа изгласани на деветтата седница на Советот во Општина Бутел.

 

Советниците од општина Бутел, на денешната деветта седница на совет ги усвоија педвидените три точки од дневниот ред.


Со позитивното гласање на точките Општина Бутел финансиски ќе учествува во реализација а проектот ,Уредување, заштита и регулација на речното корито на реката Серава,, , а прифатена е и иницијативата за изработка на ДУП, Градска четврт С13 во Општина Бутел. На денешната седница на Совет беше прифатена и одлуката за дополнување на програмата за комунални дејности на Општина Бутел за 2018 година.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.