All for Joomla All for Webmasters

Без вода улиците „Македонија“ и „Даме Груев“

Без вода дел од Центар

Корисниците на ул.„Македонија“ на потегот од ул.Димитрие Чуповски до ул.„Даме Груев“ во центарот на Скопје, од изутрината во 08:00 се без вода поради промена на три затворачи од  Ф-80мм, соопшти ЈП Водовод и канализација.


Баз вода се и корисниците на улицата „Даме Груев“. Прекинот во водоснабдувањето ќе трае до завршување со преземените активности.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.