All for Joomla All for Webmasters

Чаир

Општина Чаир го одбележува роденденот

Општина Чаир ќе го одбележи својот роденден со низа активности во текот на целата недела.
 

Исчезна 17 годишно девојче од Чаир

Седумнаесет годишно девојче од Чаир се води како исчезнато.
 

Маскиран разбојник ограбил поштар во Скопје

Непознат маскиран сторител извршил разбојништво над 47-годишен поштар од Скопје, А.Ф., вработен во а.д. Македонска пошта.
 
На територијата на Општина Чаир на крајот на 2017 година, 330 ангажирани работници собрале 35 метри кубни градежен шут.
 
Во општина Чаир од денеска до среда ќе се спроведува акција за кастрење на гранките на дрворедите. 
 

Акција за чистење на Општина Чаир

Во Општина Чаир денеска и утре ќе се реализира акција за чистење, во рамки на иницијативата за чистење на Градот Скопје.
 
Управниот суд прифатил една од 16-те тужби поднесени од партиите, за повторување на гласањето на избирачко место 2901 во општина Чаир, со образложение дека оваа одлука може да влијае врз изборниот резултат.  
 
Алијанса за Албанците и БЕСА до Државната изборна комисија поднеле 86 приговори за изборниот процес во општина Чаир.
 

Без вода дел од Чаир

Без вода утре од 9:00 часот ќе бидат корисниците на дел од улиците „Благоја Парович“ и „Џон Кенеди“ во населба Чаир, соопшти РЦУК.
 
Во рамки на проектот “Правата на домување кај Ромите за одржлив урбан развој”, денеска во општина Чаир ќе биде промовирана „Почетна студија за домувањето на Ромите во Општина Чаир“ во организација на Хабитат Македонија и Сумнал.
 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |