All for Joomla All for Webmasters

Фекална канализација Трубарево

Трубарево

Општина Гази Габа ги информира граѓаните на Трубарево дека на терен се изведуваат градежни работи на двете препумпни станици и на секундарната мрежа, која заедно со приклучоците е во должина од 12 метри.


Инаку, изградбата на канализацијата во ова населено место е примарен проект финансиран од општина Гази Баба, додека во секундарната покрај општинатавклучени се и граѓаните со свои средства.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |