All for Joomla All for Webmasters

Крводарителска акција во општина Гази Баба

Крводарителска акција

Граѓаните на општина Гази Баба денеска имаа можност да се вклучат во крводарителската акција која што ја организираше општината во соработка со општинската организација на Црвенниот крст.

 

Денеска во просториите на општина Гази Баба општината во заедничка соработка со општинската организација на Црвениот крст Гази Баба и Центарот за трансфузиона медицина организираа едноденвна акција за дарување крв. Во акцијата која беше од отворен тип се вклучија граѓани од општината и дел од општинската администрација кои помогнаа да се зголемат крвните единици на Институтот за трансфузиона медицина во Скопје. Целта на акцијата е да се покаже хуманоста и солидарноста на граѓаните преку дарување крв која може некому да спаси и живот. Оваа традиционална крводарителна акција ќе се одржи уште еднаш оваа година и тоа за денот на општина Гази Баба 3 ноември.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.