All for Joomla All for Webmasters

Без струја утре корисници од Кисела Вода и Аеродром

Без струја делови од Скопје

Корисниците од ул. „Иван Хаџи Николов“  лоцирани околу последната станица на автобуската линија 41 во општина Кисела Вода утре од 8.30 до 12.30 часот ќе немаат електрична енергија.


Во истиот период струја ќе немаат и корисниците од ул. 2 во село Долно Лисиче во општина Аеродром, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи по известување добиено од ЕВН Македонија. 


Без електрична енергија утре од 8.30 до 15 часот ќе бидат и  корисниците од бул. „Борис Трајковски“ лоцирани кај првиот влез на фабриката ОХИС, како и објектите на ресторан „Амор и Ман“ во општина Кисела Вода.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |