All for Joomla All for Webmasters

20 милиони евра профит од Супер купот

Супер куп

200. 000 евра потрошил Градот Скопје на организација на Супер купот не сметајќи ги трошоците за снимањето на промотивниот видео спот, и за потребите на јавните претпријатија, а приходот од изминатите два дена, фудбалска еуфорија, се проценува на 20 милиони евра, додека на наутралната фан зона продефилирале 100. 000 посетители.

 

Ова денеска го изјави градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, еден ден по грандиозниот спортски спектакл на Арената Филип Втори во Скопје.

 

Трајановски исто така нагласи дека стандардите на УЕФА се исполнети, што не прави добри домаќини, достојни за организирање на настани од светски рамки.

 

Филип Поповски, генералниот секретар на ФФМ рече дека добрата организација на Супер купот ни отвара можност за аплицирање и за други големи фудбалски случувања.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |