All for Joomla All for Webmasters

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Без струја делови на Скопје

Без електрична енергија утре во периодот од 09:00 до 12:00 часот ќе бидат корисниците од улицата „Малина Попиванова“, во општина Кисела Вода.


Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, заради закажани технички зафати без струја во периодот од 08:00 до 13:00 часот ќе останат и корисниците од дел од Кучевишка Бара, фирмата Дрво Метал и патот за Радишани, во општина Бутел.


Од 09:00 до 11:30 часот без електрична енергија ќе бидат и корисниците од објектот на Свед Милк во населба Илинден, во општина Илинден.


Без струја во периодот од 08:00 до 12:00 часот ќе останат и корисниците од улицата „Христо Татарчев“ – делот кај задна постојка на линија 24 и подулиците 2, 4, 6 и 15 и околината, во општина Кисела Вода.


Во периодот од 08:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат корисниците од делови од улиците „Петар Драганов“, „Софиска“, „Копенхагенска“ и „Бриселска“, во општина Карпош.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |