All for Joomla All for Webmasters

Во Скопје вчера 12 сообраќајки, пајакот отстранил 65 возила

Сообраќајни незгоди во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во Скопје се случиле 12 сообраќајни незгоди, од кои во четири со полесни телесни повреди се здобиле четири лица, а пет поминале само со материјална штета. Се случиле и три незгоди во кои со тешки телесни повреди се здобиле три лица, а со телесни повреди се здобиле седум лица.


Како што соопшти СВР Скопје, сообраќајната полиција санкционирала 13 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, двајца возачи поминале на црвено светло на семафорот, 10 возачи ги управувале своите возила без возачка дозвола, односно нерегистрирани, а 11 возачи не го користеле сигурносниот појас или го користеле мобилниот телефон.


Затекнати биле 44 непрописно паркирани возила, а санкционирани се и четворица возачи на велосипеди со мотор, мопеди и мотоцикли кои за време на возење на пат не го носеле заштитниот шлем на глава.


Со помош на специјалното возило „пајак“ биле отстранети 65 возила.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |