All for Joomla All for Webmasters

Продолжува реконструкцијата на улицата „Кемал Ататурк"

Ул. „Кемал Ататурк"

Екипите на Град Скопје ги продолжуваат градежните работи за реконструкција на коловозот на улицата „Кемал Ататурк“, на потегот од крстосницата со улицата „Цветан Димов“ до крстосницата со улицата „Џон Кенеди“, на должина од 260 метри.


Досега, како што соопшти Град Скопје, беше отстранет стариот и оштетен асфалт на оваа делница, засилен носечкиот слој и нанесен нов асфалт. Градежните работи на улицата „Кемал Ататурк“ ќе продолжат со формирање тротоари на вкупна површина од 780 метри квадратни, на кои ќе се наредат бекатон-плочки.


Проектот за обнова на коловозот на улицата „Кемал Ататурк“ е резултат на меѓуопштинската соработка меѓу Град Скопје и општина Чаир, во вкупна вредност од 4,8 милиони денари. На терен работат екипите на ЈП „Улици и патишта“.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |