All for Joomla All for Webmasters

Утре без струја делови од Гази Баба, Ѓорче Петров, Сарај и Шуто Оризари

Без струја делови од Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи информира дека утре без електрична енергија ќе останат неколку скопски општини. Станува збор за општините Гази Баба, Ѓорче Петров, Сарај и Шуто Оризари.


Од 8:30 до 10:30 часот утре без електрична енергија ќе останат корисниците на Телеком од улицата Перо Наков и бензиската пумпа Крип Транс во општина Гази Баба.


Во периодот од 8:30 до 14 часот без струја ќе бидат корисниците од селото Волково, подулици со броеви 24, 58, 60, 72, 74, 76, 78 и 80 во општина Ѓорче Петров.


Од 9 до 15 часот без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од селата Семениште и Чајлане, општина Сарај и дел од корисниците лоцирани на улиците Пелагонија, Брсјачка буна и Злетовска во општина Шуто Оризари.


Како што соопшти РЦУК - Скопје, прекинот е поради инвестиции во електросистемот.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.