All for Joomla All for Webmasters

Без струја делови од Центар, Гази Баба и Петровец

Делови од Скопје без струја

Поради технички зафати, делови од општините Центар, Гази Баба и Петровец денеска ќе останат без струја.


Како што соопшти РЦУК, струја од 08:30 до 15:30 часот нема да имаат корисниците од селата Градманци и Катланово, Катлановската Бања и населените места Кочкова Населба и Месна Река во Општина Петровец, од 08:30 до 11:30 часот корисниците од фирмите Унија Пак, Јоки и Импрес во Општина Гази Баба, додека од 11:00 до 12:00 часот корисниците од хотелот „Стоун Бриџ“, ресторанот „Пирин“, плоштадот „Карпошово востание“, Факултетот за музичка уметност, Средното музичко училиште и сите стопански и нестопански објекти на плоштадот „Карпошово востание“ во Центар.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.