All for Joomla All for Webmasters

Хуманитарен настан за бездомните животни

Хуманитарен настан за бездомни животни

Промотивно хуманитарен настан за собирање донации за помош и заштита на бездомните животни, организира денеска Граѓанската иницијатива Кане Корзо Надеж.


Настанот е од отворен карактер, а поканети се сите кои сакаат животни, доброволци, активисти. Настанот отвара можност за донирање храна, ампули, каква било опрема за кучиња или друго нешто што би можело да биде корисно за бездомните животни.


Уметниците Лидија Стефановска, Светлана Ивановска, Марина Јакшиќ, Жаклина Мучева, Соња Димовска, Алма Идризи, Емили Унева, Ангела Стојановска, Неслихан Сулејман,... ќе имаат изложено свои ракотворби, а 20 отсто од нивната заработка ќе биде донирана за бездомните животни.


Настанот го помага и модниот дизајнер Ирина Тошева заедно со студио Ла Дама. Тие, од сумата собрана од продадените парчиња, ќе донираат 30 проценти за бездомните животни.


Изложена ќе биде и поезијата „Еленот слуша виножито“, донација од издавачката куќа „Три“, со Магдалена Чапаровска.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.