All for Joomla All for Webmasters

Без струја утре делови од Кисела Вода, Карпош, Сарај, Шуто Оризари и Ѓорче Петров

Без струја делови од Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи информира дека утре без електрична енергија ќе останат неколку скопски општини. Станува збор за општините Кисела Вода, Карпош, Сарај, Шуто Оризари и Ѓорче Петров.


Од 09:00 до 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од населбата Припор, од 09:00 до 11:00 часот корисниците од дел од ул. ,,Женевска,, од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од објектите (ресторан, хотел, црква,..) во Кањонот Матка и Резерватот Јасен, од 09:00 до 15:00 часот корисниците од дел од улицата ,,Злетовска,, дел од улицата ,,Брсјачка Буна,, и дел од улицата ,,Пелагонија,, од 09:00 до 15:00 часот корисниците од дел од селото Семениште и дел од селото Чајлан и од 10:00 до 12:00 часот корисниците од улицата ,,Борис Сарафов,, од бр.154 до бр. 158 и улицата ,,Андреја Зограф,, бр. 2.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.