All for Joomla All for Webmasters

Повеќе делови на Скопје утре беа струја

Делови на Скопје беа струја

За утре Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку општини ќе останат без електрична енергија. Станува збор за општините Шуто Оризари, Карпош, Сарај и општина Ѓорче Петров.


Без електрична енергија утре во перодот од 09:00 до 15:00 часот ќе бидат корисниците од делови од улиците "Злетовска", "Пелагонија" и "Брсјачка Буна", во општина Шуто Оризари. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е заради закажани технички зафати. Во периодот од 08:30 до 12:00 часот утре без струја ќе бидат и корисниците од улица "Влае", во општина Карпош. Без струја од 09:00 до 15:00 часот ќе бидат и корисниците од делови од селата Семениште и Чајлане, во општина Сарај. Во периодот од 10:30 до 13:00 часот без електрична енергија ќе бидат и корисниците од делови од улиците "Панајот Гиновски" и "Александар Македонски", Маркетот Стокомак и бензинската пумпа на Мак Петрол со околните објекти, во општина Ѓорче Петров.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.