All for Joomla All for Webmasters

Повеќе делови од Скопје во четврток без струја

Делови од Скопје без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 12.10.2017 год. (четврток), заради закажани технички зафати, без електрична енергија ќе останат повеќе делови од Скопје.


Во периодот од 12:30 до 14:30 часот дел од корисниците од село Љубин. (Општина Сарај).


Во периодот од 08:30 до 15:00 часот корисниците од објектот на Вардар Градба, заобиколница Волково, објект на Орман Пласт, дел од улиците бр. 24, 58, 60, 72, 74, 76, 78 и 80 во Волково како и објектот на Фабриката Карпош. (Општина Ѓорче Петров).


Во периодот од 08:30 до 12:00 часот корисниците од улица Скупи под ул. 22. (Општина Карпош).


Во периодот од 11:00 до 14:00 часот корисниците од ул. Стив Наумов, дел од ул. Славе Георгиев, дел од ул. Тетовска, дел од ул. Јосиф Јосифовски Свештарот како и ул. 402. (Општина Центар).


Во периодот од 09:00 до 12:00 часот дел од корисниците од с. Батинци, ул.1, 6, 7. (Општина Студеничани).


Во периодот од 09:00 до 12:00 часот корисниците од нас. Трубарево ул.10,ул.12 и ул.14. (Општина Петровец).

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.