All for Joomla All for Webmasters

Неколку скопски села и населби утре и в недела без струја

Дел од корисниците од селата Долно Лисиче и Јурумлери, како и населбата Гоце Делчев, утре од 7:30 до 13:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

 

Утре од 13:30 до 15:30 часот без струја ќе бидат и корисниците од селата Петровец, Катланово, Брезица и Летевци.

 

В недела од 3:00 до 5:00 часот, без електрична енергија ќе останат и дел од корисниците од населбата Илинден и селото Јурумлери.

 

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на ЕВН Македонија АД.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.