All for Joomla All for Webmasters

Сензорна соба за деца со посебни потреби во ОУ ,,Кирил Пејчиновиќ,, во Кисела Вода

Сензорна соба во Кисела Вода

Една училиница во ОУ ,,Кирил Пејчиновиќ,, во Кисела Вода е опремена и е наменета за сензорна соба за децата со развојни нарушувања и аутизам вклучени во редовната настава во ОУ ,,Кирил Пејчиновиќ,,.

 

Во основно училиште ,,Кирил Пејчиновиќ,, во Кисела Вода пуштена е во употреба целосно опремена сензорна соба за дечиња со посебни образовни потреби.


Од Општина Кисела Вода соопштија дека Ротари клуб Скопје - Св. Кирил и Методиј во соработка со Ротари клуб Скопје - Вест и АРС Ламина целосно опреми училница - сензорна соба наменета за децата со развојни нарушувања и аутизам вклучени во редовната настава во ОУ ,,Кирил Пејчиновиќ,,. Претходно во училиштето претставници од Лајонс клаб интернешнл доставија донација од дидактички материјал, разни реквизити и играчки, кои ќе бидат од корист за учениците со пречки во развојот и аутизам.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.