All for Joomla All for Webmasters

Од 16 до 26 октомври во Скопје "Златна лира"

"Златна лира"

Со концерт на камерниот хор Света Злата Мегленска на 16 октомври во Музејот на Град Скопје ќе биде отворено 11-то издани на фестивалот "Златна лира", во организација на Сојузот на музички уметници на Македонија.


Организаторите информираат дека "Златна лира" е единствен фестивал што приоритет и печат се става на македонските репродуктивни музички уметници, а годинава приоритет имаат нашите млади уметници.


На фестивалот ќе бидат врачени и наградите на "Златна лира" на Страшо Темков за едногодишни успешни настапи и на сопранката Марија Наумовска Муратовска за животно дело.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.