All for Joomla All for Webmasters

Локално

Кривична за скопски дилер на дрога

Кривична за дилер на дрога

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Т.Т. (18) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“.


На 13 мај годинава околу 14:20 часот на улицата „Маџари 2” во Скопје,  полициски службеници при преглед на Т.Т. пронашле и одзеле 196,4 грама марихуана.


При претрес, пак, на домот на Т.Т. се пронајдени и одземени шише со непозната течност и цвет од непознато растение. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |