All for Joomla All for Webmasters

Сообраќајот по суви коловози и без застои

Состојба на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози, без застои, соопшти АМСМ. 


Целосно е нормализиран и сообраќајот на магистралниот пат А3 Делчево-Македонска Каменица на м.в.„Лештаро“ атар на с.Драмче, кој синоќа беше во прекин поради сообраќајна незгода.  


Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.