All for Joomla All for Webmasters

Сончево, попладне на места со зголемена облачност

Временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, а попладне на места и зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 17 до 24 степени.


Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб ветер од североисточен правец.


Утринската температура ќе достигне до три, а дневната до 22 степена.


Продолжува периодот на сончево време со постудени утра, а дневните температури ќе бидат во покачување. Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, кога дневната температура благо ќе опадне, но потоа повторно ќе биде во пораст.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.