All for Joomla All for Webmasters

Втор Меѓународен филмски фестивал „Богородичен покров"

„Богородичен покров"

Со филмот „Семејството на Ники“, добитник на голем број интернационални награди, в сабота напладне во Македонскиот народен театар ќе биде отворен вториот Меѓународен филмски фестивал за духовни и хумани вредности „Богородичен покров“. 


Проекциите викендов (14-ти и 15 октомври) ќе бидат во МНТ,  а од 16-ти до 18 октомври во Кинотека на Македонија.


Фестивалот ќе биде затворен на 19 октомври со Детска филмска академија, во присуство на околу 500 деца од основните училишта. 


Фестивалот се одржува под покровителство на Агенцијата за филм и е со благослов на Македонската православна црква - Охридска архиепископија и г.г. Стефан. Организатор е ТВ и филмска продукција Top World од Скопје.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.