All for Joomla All for Webmasters

Трансексуалец се стреми за Мис Универзум

26-годишната Ангела Понсе од Шпанија е влезена во трката на изборот Мис Унивезрум за 2018 година, откако победи на Мис Шпанија 2018.
 

Викторија и Дејвид Бекам пристигнаа во Црна Гора

Познатата двојка Викторија и Дејвид Бекам пристигна во Црна Гора. Тие во следниот период деновите за одмор ќе ги поминуваат во познатото монденско и џет сет летувалиште, Свети Стефан на Јадранското море.
 

Почина првата сопруга на Френк Синатра

На 101 година старост почина првата сопруга на Френк Синатра, Ненси, информира нејзиното семејство.
 

Бијонсе бремена по четврти пат?

Фановите на Бијонсе шпекулираат дека поп дивата е бремена со своето четврто дете. 
 
Иако пред само две недели се заколнаа на вечна љубов, популарната двојка Александра Пријовиќ, сега Живојиновиќ, и Филип наводно имаат несогласувања.
 

Избркајте ги комарците со помош на билки

Убодите од комарец не само што чешаат и се досадни, туку може да претставуваат и значајна закана по здравјето. Комарците се сметаат за најсмртоносните инсекти во светот, бидејќи се преносители на екстремно опасни болести, како што се маларија, жолта чума, вирус чикунгунија, западнонилска треска, денга, филаријаза и зика вирус. Луѓето и животните ги привлекуваат комарците со мирисот на јаглероден диоксид и други примамливи мириси коишто ги испуштаме. За среќа, постојат природни ароми коишто ги бркаат комарците, а не содржат никакви хемикалии.
 

Дубаи создава населба со пловечки куќи

Како и многу други крајбрежни региони, Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) се високо чувствителни на порастот на нивото на морето.
 

Познат рапер убиен во престрелка

Канадскиот рапер Смоук Дог (21) е убиен во улична престрелка што се случила викендов во градот во којшто живее, Торонто, јавуваат локалните власти.
 

Кафето го намалува ризикот од смртност

Повеќе од 2,25 милијарди кафе се консумираат секој ден, а ова ја докажува неговата популарност. 
 

Корисници: Повеќе интернет помалку фејсбук

Во Македонија интернет користат 1.583.315 лица или 75,9 отсто од населението, а милион (48 проценти) се приклучени на социјалната мрежа Фејсбук, покажуваат податоците на специјализираниот статистички веб сајт „Интернет ворлд стат“, пишува МИА.
 

Турнир во видео игри во Скопје

Меморијален турнир за видео игри „Никола Поповски - Ниџо“ втор пат ќе се одржи денеска во Скопје.
 
Според најновото истражување на консултантската куќа „Мерцер“ Хонг Конг е најскапиот град за живот на странските работници. 
 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.