All for Joomla All for Webmasters

Шуто Оризари

Од следната недела амбулантата во Шуто Оризари ќе добие гинеколог

Шуто Оризари ќе добие гинеколог

Во амбулантата во Шуто Оризари од следната недела ќе почне да работи доктор-гинеколог, соопштија од Министерството за здравство.


Со ова, посочуваат од Министерството, се обезбедува континуирана гинеколошка здравствена заштита за жените од оваа општина. 


Од министерството за здравство истакнуваат дека во општината изминатите години немало гинеколог.


Во амбулантата ќе работи д-р Вјолце Мбиара, специјалист гинеколог со долгогодишно работно искуство, која има работено и во американска болница во Албанија.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.