All for Joomla All for Webmasters

Сопиште

Без вода денеска дел од Сопиште

Делови од Скопје без вода

Без вода денеска од 10 до 16 часот ќе останат корисниците од селата Ракотинци и Добри Дол, како и дел од корисниците од село Ракотинци.


Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје прекинот со водоснабдување е поради вградување на регулатор за притисок во Сопиште – потисна цевка за село Ракотинци.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.