All for Joomla All for Webmasters

Сопиште

Делови од Морани, Долно Соње и Орешани денеска без струја

Делови од Скопје без струја

Дел од жителите од скопското село Морани денеска од 9 до 14 часот ќе бидат без електрична енергија.


Во временскиот период од 9:30 до 12 часот без струја ќе бидат дел од жителите од селата Долно Соње и Орешани, а од 12:30 до 14:30 часот дел од корисниците од селото Соње. 


Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.