All for Joomla All for Webmasters

Новак Џоковиќ со победа го стартуваше мастерсот 1000 во Рим

Новак Џоковиќ

Новак Џоковиќ со победа го стартуваше мастерсот 1000 во Рим. Србинот во првото коло го победи Долгополов со 2-0 во сетови 6-1 и 6-3.

 

Ноле на најновата АТП листа падна на 18-та позициција што беше негов најслаб пласман уште од окотомври 2006 година. Сега во Рим ако испадне во раната фаза ќе падне и на 30-тото место. Новак против Долгополов има скор од 5:0. Во следното коло Новак ќе игра против победникот од дуелот помеѓу Башијашвили и Балди.

 

Во следното коло пласман обезбедија Едмунд, Фоњини, Пер, Рамос, Нишикори, Гофан и Колшрајбер. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.