All for Joomla All for Webmasters

Британското кралство објави радосна вест - се роди уште еден принц

Бритaнско кралско семејство

Војвотката од Кембриџ денеска се породи со третото дете – роди здраво машко бебе тешко 3,8 килограми.


Кенсингтонската палата соопшти дека бебето се родило во околу 11 часот претпладне, откако Кејт Мидлтон во 6 часот утринава беше однесена во приватниот оддел Линдо на болницата Сент Мери во Лондон.


Породувањето поминало без компликации и бебето и мајката се во добра состојба. Синот, шесто правнуче на кралицата Елизабета и брат на принцот Џорџ и принцезата Шарлот, ќе биде петти по ред во линијата за наследување на британскиот престол.


Бебето се роди на роденденот на Вилијам Шекспир, а денеска во Британија се одбележува и денот на Свети Џорџ.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.