All for Joomla All for Webmasters

 

ТВ Програма

Понеделник

Час Програма
01:00 Во рајот нема храна за риби - игран филм
02:30 Моја свадба - музичка емисија
03:45 Нема љутиш - хумор
04:15 На шанк - забавна емисија
05:00 Евромакс - емисија
05:25 Џубокс - музичка емисија
07:00 Во светот на децата - емисија за деца
07:30 Племе на виножитото - игран филм, авантура
09:15 МТМ кошаркарска лига
09:45 Македонска музика
10:30 Естрада плус - естраден магазин
10:50 Мариово филм (Св. Димитрија)
11:25 Љубов на распуст - сериски филм еп. 110
12:00 Ева Луна - сериски филм еп. 81
12:50 Древни вонземјани - документарен филм
13:40 На денешен ден
13:45 Македонски народни приказни
14:20 По рецептот на Филип Еванс
14:55 Фолк евергрин
15:35 Естрада плус - естраден магазин
15:50 Во светот на децата - емисија за деца
16:29 Временска прогноза
16:30 Урбани вести
17:00 Љубов на распуст - сериски филм еп. 110
17:25 Древни вонземјани - документарна серија
18:07 Срце и нејзините деца - југословенски филм
19:40 По рецептот на Филип Еванс
19:54 Временска прогноза
19:55 Урбани вести
20:30 Љубов на распуст - сериски филм еп. 111
21:05 Илузионист - сериски филм еп. 19
22:00 Солза и смеа - хумор, премиера
22:25 Хенри Ли Лукас - игран филм, трилер, премиера

 

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени. | Мапа на сајтот | RSS |