All for Joomla All for Webmasters

Од 20 мај турнир во мал фудбал ,,Скопје 2018,,

Турнир во мал фудбал

Традиционалниот турнир во мал фудбал „Скопје 2018“ годинава ќе се одржи по седми пат во спортскиот центар „Ново Лисиче“ со почеток на 20 мај.


Пријавувањето на екипите почна на 25 април и ќе трае до 18 мај, но бројот на учесници е строго ограничен. Подетални информации може да се добијат на официјалната страница на фејсбук или на контакт телефонот 072/ 213 963.


Оваа година турнирот ќе го организира здружението КБС 2012, а Општина Аеродром е покровител. Наградниот фонд ќе изнесува 300.000 денари.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.