All for Joomla All for Webmasters

Почна целосна реконструкција на јавното осветлување во населбата Лисиче

Општина Аеродром почна целосна реконструкција на јавното осветлување во населбата Лисиче.

 

Во рамки на активностите, информираат од општината, се заменуваат старите со нови метални столбови за јавно осветлување, кои сега се наоѓаат во дворните места на куќите во населбата.

 

Освен замената со нови, столбовите кои со години се наоѓаат во приватните дворови, ќе бидат поставени на јавна површина, односно на тротоарите. Станува збор за 265 столбови и околу 330 нови светилки, за што општината издвои шест милиони денари.

 

Исто така, континуирано се врши тековно одржување на осветлувањето на целата територија на општината, а во текот на годинава е планирано и за првпат целосно осветлување на трговскиот центар во населбата Лисиче, посочуваат од општината.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.