Нов парк во Аеродром

Нова зелена површина се гради на булеварот Трета македонска бригада спроти Американ колеџ.

 

Паркот ќе биде хортикултурно уреден со дрвја, патеки и нова урбана опрема.

 

„Наскоро општината ќе биде збогатена со нови паркови на повеќе локации. Наш приоритет е подигнување на што поголем број зелени површини“, велат од општина Аеродром.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.