All for Joomla All for Webmasters

Соработка на Бугарско-македонскиот бизнис клуб и Обединетите бизнис клубови од Бугарија

Бугарско-македонска соработка

Бугарско-македонскиот бизнис клуб (БМБК) ќе потпише договор за соработка со Обединетите бизнис клубови (ОБК) од Бугарија. Договорот денеска треба да го потпишат претседателот на БМБК Никола Поп Илиев и претседателот на ОБК Веселин Халачев, кој едновремено е и член на бордот на директори на ESBA (Еuropean Small Business Alliance).


ОБК, брои во моментов 2500 членки, Целта е да се грижи за микро, мали и средни претпријатија, за занаетчии и самовработени и е членка на  ESBA (Еuropean Small Business Alliance).


Се очекува поврзувањето со ОБК на членките на БКБМ да им овозможи нови деловни поврзувања и пристап до европските проектни фондови.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.