All for Joomla All for Webmasters

Амазон стана најскапата компанија на берзата

По затворањето на безрата во САД онлајн гигантот "Амазон" забележа раст од 3,4% и достигна добивка од 797 милијарди долари, со што стана најскапата компанија на берзата.

 

Таа го надмина дури и "Мајкрософт", чија вредност во моментов е 789 милијарди долари, пренесоа медиумите.


"Амазон" е основан пред 25 години и го направи основачот Џеф Безос најбогат човек во светот. Неговата финансиска состојба во моментов изнесува  135 милијарди долари, покажува индексот на милијардери на "Блумберг".

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.