Речиси половина Американци веруваат дека на електричните автомобили им е потребено гориво

Од автомобилската компанија „Форд“ објавија резултати од независно истражување спроведено во Европа, Кина и во САД.

 

Во рамките на ова истражување особено изненадувачки се резултатите кои покажуваат дека 42 отсто Американци се уверени оти на електричните возила им е неопходен бензин за да се движат.

 

Во анализата на компанија се додава дека 90 отсто Американци и Европејци и натаму сметаат дека електричните возила се бавни, а 67 отсто тврдат дека на струја тешко може да се влече приколка.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.