Бензините и дизелот поскапуваат

Од ноќеска на полноќ ќе поскапат бензините и дизелот, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините ќе поскапат за 1, а дизелот за 0,50 денари.

Новите цени од ноќеска се за еуросупер БС 95 - 64,5 денари за литар, за еуросупер БС 98 - 66 денари, а новата цена на дизелот е 55 денари за литар

Новата цена на екстра лесното масло (ЕЛ-1) е 44 денари за литар, а на мазутот 34,759 денари за килограм.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.