All for Joomla All for Webmasters

Поради чистење и хлорирање на резервоарот можен мал прекин во водоснабудувањето во село Радишани

Без вода делови од Бутел

ЈП Водовод и Канализација утре од 9:00 часот ќе почне со чистење и хлорирање на левата комора од резервоарот Радишани (ВЗ).


Поради тоа, како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје,  можно е да има мал прекин на водоснабдувањето во село Радишани во периодот од 9:00, па се до завршување на работите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.