All for Joomla All for Webmasters

Без вода утре дел од општина Бутел

Поради уличен дефект од Ф-200 мм на ул. Бутелска во близина на полициската станица Бутел, без водоснабдување утре ќе останат корисниците   дел од ул. Хо Ши Мин, ул. Марко Крале, ул. Љубо Петровиќ, ул. Дабница, ул. Мрежичка, ул. Зуфер Мухиќ, ул. Коле Канински, ул. Призренска, ул. Галичник и ул. Мостарска во општина Бутел.

 

Според известувањето од ЈП „Водовод и канализација“ прекинот е предвиден од 9 часот. (општина Бутелод 09:00 часот.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.