Избор на најубава маска во ОУ „Свети Климент Охридски” во Општина Бутел

Учениците од сите основни училишта во Општина Бутел денеска се маскираа за традиционалната Априлијада, информираат од општината.

 

 

Градоначалникот Велимир Смилевски по повод Денот на шегата - 1 април ги посети дечињата од ООУ „Свети Климент Охридски”, каде што се избираше најубава маска. За најкреативните, градоначалникот додели “слатки“ пакетчиња, додаваат од Општина Бутел.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.