Синоќа машински се чистеа улиците во Општина Бутел (ФОТО)

Општина Бутел во соработка со ЈП Комунална хигиена Скопје, синоќа, во вечерните часови вршеа машинско миење на главните и сервисните улици во општината.

 

 

Акцијата се одвиваше на целата територија на општината, а целта е да се подигне нивото на јавната хигиена и да се заштити здравјето на жителите, информираат од општината.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.