Прослава по повод 16 години постоење на Општина Бутел (ВИДЕО)

Општина Бутел заедно со основните училишта од нејзината територија организираше прослава по повод 16 години постоење на општината.

Во знакот на љубовта, толеранцијата и мирот беше испратена цветна штафета која ги обиколи сите училишта и градинки на територијата на Општина Бутел.

Дечињата приготвија пригодни подароци за Општина Бутел кои ги врачија на градоначалникот а воедно рецитираа и песнички со желби за среќно и безгрижно детство.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.