Општина Бутел го продолжи јавниот повик за субвенции на тротинети

Општина Бутел ги информира жителите дека средствата предвидени за доделување субвенции на граѓаните на подрачјето на општината за купување електрични тротинети се уште не се искористени. 

„Ги информираме жителите кои планираат да купат електричен тротинет дека јавниот повик ќе биде отворен во наредниот период до истрошување на средствата. Субвенцијата за купен електричен тротинет изнесува 4.000 денари. За повеќе информации, погледнете на веб страната https://opstinabutel.gov.mk/?p=17415,„ се вели во соопштението до јавноста на Општина Бутел.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.