All for Joomla All for Webmasters

ПОЦ со зајакнати контроли за непрописно паркираните возила

ПОЦ

ЈП Паркинзи Центар од вчера И во наредните денови ќе вршИ зајакнати контроли на паркиралиштата со кои стопанисува претпријатието.

 

Екипите на ЈП ПОЦ секојдневно ќе ги санкционираат сите непрописно паркирани возила кои ќе бидат затекнати на паркиралиштата со цел да се реши проблемот со неправилното паркирање и сообрќајниот метеж во Општина Центар, информираат од претпријатието. Во текот на вчерашниот ден беше извршена детална контрола во Зона 1 и Зона о1 и беа санкционирани 162 непрописно паркирани возила, а во наредниот период контролите ќе продолжат и на другите паркиралишта со кои стопанисува претпријатието.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.