All for Joomla All for Webmasters

Акција за отстранување на нелегалните тераси пред кафулињата во Центар

Се отстрануваат терасите пред угостителските објекти откако сопствениците, и по шест месеци, колку што им беше оставено време, тоа не го сторија, соопштуваат од општина Центар.

- По бројните жалби на жителите на општината и по донесувањето на решенијата од страна на овластените инспектори, на засегнатите страни им беше оставен простор од повеќе од шест месеци сами да постапат и да ги отстранат незаконски поставените објекти. Бидејќи тоа не го сторија, општината пристапи кон административно извршување на донесените управни акти, додаваат од општината.

Акцијата ќе продолжи и во наредниот период со цел ослободување и нормализирање на сообраќајот на луѓе и на возила на целата територија на општината. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.