All for Joomla All for Webmasters

Детска ликовна работилница: Остави го таблетот, симни се пред зграда

 

На 4 јули, во среда во 18 часот, во паркот Капиштец се организира една поинаква  детска ликовна работнилница со наслов „ Остави го таблетот, симни се пред зграда“.

Идејата на проектот е преку едукативни и уметнички работилници низ игра, да се стимулираат децата на дружење со нивните врсници. Организаторите најавуваат ликовни, театарски и музички работилници за деца во текот на летните месеци, кои ќе ги водат искусни професионалци кои работат во овие области. Вклучувањето на децата во уметноста е клучно за нивната креативност и општиот развој, а влогот во здрави и креативни деца е наш влог во подобра и одржлива иднина, велат организаторите, од општина Центар.

На децата им  се потребни многу можности за креативна игра и размислување, кои помагаат за здрав психофизички развој. Тоа нема да го најдат играјќи се на таблетот, затоа родители и деца, убавите летни денови поминувајте ги колку што можете повеќе надвор од вашите домови.

 

 

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.