All for Joomla All for Webmasters

Прекин во водоснабдувањето утре во делови од Центар

Дел од корисниците на улиците „Христо Смирненски“, „Костурски херои“ и Борка Талевски“ и на бул. „Теодосиј Гологанов“ во општина Центар утре од 10 часот ќе немаат вода, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи по известување добиено од ЈП Водовод и канализација.

Прекинатото водоснабдување ќе биде поради изведување приклучок на водоводна мрежа на ул. „9 Мај“ бр. 44 и ќе трае до завршување на интервенцијата.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.