All for Joomla All for Webmasters

Без вода утре две улици во Центар

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улицата „Мирче Оровчанец“ и булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ бр. 33.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот на улицата „Мирче Оровчанец“ е поради изведување на водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник 100 мм., а на булеварот заради дефект на водоводна цевка со пречник два цола.

Прекинот со водоснабдување на двете улици ќе биде се до завршување на интервенцијата.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.